Topte pohodlněji, topte levněji i ve vašem kotli

Hořák EKOENERGIA 10 - 25 kw sestava

Kategorie: HOŘÁKY

Cena:20900CZK
Původní cena:23900.00CZK
NA OBJEDNÁVKU

Jedná se o velmi kvalitní celolitinový hořák, jehož výkon se odvíjí od spalovaného paliva. Spalovat lze vše o granulaci 0 – 32 mm. Důležitým faktorem je, že nejsou potřebné žádné konstrukční změny nebo úpravy na hořáku při změně paliva. Nejvyšší výkon je tedy při spalování černého uhlí, nejnižší potom u nejméně kvalitních paliv např. různé kaly nebo nekvalitní biopaliva. Při spalování hnědého uhlí, které je v České Republice nejrozšířenější, je výkon okolo cca 17 kw.

 

Hořák této konstrukce se vyznačuje velmi dobrými užitnými vlastnostmi a vysokou životností především díky použití litiny. Litinový šnek je velice odolný vůči zahřívání a navíc při podávání paliva nevznikají tak velké vibrace a hlučnost jako při použití šneku ocelového.

Velmi důležité je také zdůraznit velkou odolnost šneku vůči „otěru kov na kov“ při podávání a případné korozi vlivem kondenzace. Použití litiny na rošt je nutností. Její odolnost vůči teplotě, síře obsažené v palivu nebo korozi je bezkonkurenční. Velmi jednoduchý je i způsob čištění hořáku, kdy v podstatě stačí jen vyjmout litinový rošt, popel a škváru vymést a zpátky rošt nasadit. Není potřeba nic šroubovat, oddělávat apod.

Tyto vlastnosti celolitinového podavače přinášejí zákazníkovi velmi vysoký komfort při používání hořáku, velkou univerzálnost a především dlouhou životnost. Jedním z rozhodujících faktorů je i poměr cena/výkon/životnost.

Nebojíme se tvrdit, že jde o nejkvalitnější retortový hořák na trhu. Ten je chráněn užitným vzorem a patentem.

 

DOPRAVA PO ČR a SR ZDARMA !!!